Wiosna w pełni, z ptasich domków cieszą się nowi lokatorzy i laureaci konkursu „Pomóż ptakom zbudować dom”

        Dnia 19 czerwca wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Bojanowie zamknęliśmy tegoroczny projekt ekologiczny „Pomóż ptakom zbudować dom” organizowany we współpracy Zespołu Szkół w Bojanowie z Publiczną Szkołą Podstawową w Stanach oraz Gminną Biblioteką Publiczną. Skrzyneczki lęgowe dla małych ptaków śpiewających, i nie tylko, wywieszamy od 2003 roku. Ile udało nam się uratować ptasich rodzin? Trudno policzyć, ale na pewno pomogliśmy przyrodzie!
           Koordynatorem projektu jest p. Sebastian Pietras – nauczyciel w ZS w Bojanowie i PSP w Stanach. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów z naszej gminy i corocznie gromadzimy kilkadziesiąt skrzyneczek lęgowych, często profesjonalnie wykonanych, a nierzadko i z artystycznym zacięciem – tych z przepięknymi płaskorzeźbami żal wywieszać, stąd można je podziwiać na wystawce w bojanowskiej Bibliotece Publicznej.
          Uroczyście wręczyliśmy więc laureatom nagrody książkowe. Zgromadzeni, którzy przybyli również ze swoimi rodzicami, mogli od koordynatora projektu dowiedzieć się co nieco o śpiewających zwyczajach, o sposobach wykonania skrzynek lęgowych, ptakach je zamieszkujących, a także pogrozić palcem kotom - amatorom ptasich piórek... Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem będziemy wzmacniać społeczność małych i dużych ekologów. Pamiętajmy, że chroniąc ptasie lęgi, przyczyniamy się do wzmocnienia ekosystemu i ratujemy coraz bardziej zniszczoną naturę.


         Poniżej zamieszczamy listę laureatów. Dziękujemy również rodzicom, dziadkom, wujkom, bo bez ich pomocy skrzyneczki nie byłyby aż tak dobre!
MIEJSCE IMICHAŁ WĄSIK ze szkoły W BOJANOWIE oraz FILIP ROJEK ze szkoły w STANACH
MIEJSCE IITOMEK WDOWIAK ze szkoły w STANACH oraz PATRYCJA BARNAŚ ze szkoły BOJANOWIE
WYRÓŻNIENIA dla BŁĄDEK JOASI ze STANÓW, ZUZI MAŚLACH z BOJANOWA oraz szczególne WYRÓŻNIENIE dla KASI BEDNARZ z BOJANOWA.