„Śmieci segregujemy – w zieleni żyjemy”

Tak brzmiało  motto tegorocznego apelu ekologicznego, który odbył się 14 czerwca 2018r. naszej szkole.

Ekologia – to ważna sprawa, dlatego ciągle do tego wracamy i przypominamy jak żyć w zgodzie z naturą. Uczniowie kl. V, VI i IV zaprezentowali inscenizację pt. „Ekologia na wesoło”, w której  zachęcali do dbania o środowisko naturalne. Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, których wciąż przybywa. Uczniowie pokazali jak segregować śmieci do przygotowanych kolorowych pojemników. Chcielibyśmy aby wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórko, drogi, place zabaw. Piosenki i wiersze , które uświetniły przedstawienie miały na celu propagowanie postaw i zachowań ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Na zakończenie apelu w ramach programu „Trzymaj formę” uczniowie II klasy gimnazjum przygotowali prezentację zachęcająca do zdrowego stylu życia.