,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY''

        Zakończyliśmy już przygodę z projektem ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury’’, będącego II edycją Międzynarodowego Projektu Rozwijania Czytelnictwa autorstwa Pani Anety Konefał, prowadzonego w wersji wysyłkowej. Głównym celem wprowadzenia innowacji w stosowanych dotychczas metodach pedagogicznych było promowanie czytelnictwa oraz rozwój współpracy między placówkami przedszkolnymi w Polsce. Projekt ten, zapoczątkowany w listopadzie, zakładał „pocztową” wędrówkę pluszaków między przedszkolami, stąd nasz miś Ryś miał do pokonania wiele kilometrów. Zapakowany w papierowej kopercie przemierzył niemal całą Polskę- gościł w przedszkolach w Chorzelowie, Warszawie, Gostomi i Bogucinie. A z dołączonego doń dziennika podróży, poznaliśmy poszczególne grupy przedszkolne oraz ich zainteresowania. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w projekcie.