Pluszaki pomagają dzieciom w wypadkach. Akcja Misie Ratownisie.

       Nasze Przedszkole i Zespół Szkół w Bojanowie włączyły się do akcji "Misie Ratownisie", która ma na celu zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach. Misie będą wręczane dzieciom przez służby ratunkowe i policjantów na miejscach zdarzeń.

"Miś Ratowniś" w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie/odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Misie mogą być nowe oraz używane (w dobrym stanie) w różnych rozmiarach (te większe zostaną przekazane do hospicjum dla dzieci w Rzeszowie). Prosimy o przyłączenie się do akcji.