VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

       Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się w naszej szkole 28 września 2018 roku. Było to wielkie matematyczne święto w szkole, trwające tydzień. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywał się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nastąpiła więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli – egzaminowanymi. W tej edycji wzięło udział ponad 4500 szkół z różnych krajów.
       Komisje organizowane były w szkole. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Patrol z kolei przepytywał przypadkowych dorosłych przechodniów. Koordynatorzy lokalni: Anna Marut i Alicja Sadecka