IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

                … to matematyczne święto w naszej szkole, trwające tydzień. Uczniowie poprzez różne zabawy takie jak: ŚLIMAK, MEMO, MATLANDIA przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia. Momentem kulminacyjnym a zarazem budzącym wiele emocji był dzień przeprowadzenia egzaminu – 4 października 2019 r. Odbył się on pod hasłem „Piątki sprawdzają, czy pozostali tabliczkę znają”. Komisje egzaminacyjne mogły sprawdzić wiedzę wszystkich chętnych podczas przerw śródlekcyjnych. Egzamin polegał na wylosowaniu i rozwiązaniu 5 działań matematycznych z tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację.
W tej edycji wzięło udział ponad 5800 szkół z różnych krajów.


Koordynatorzy lokalni