Lekcja demokracji

        Dnia 20 września 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Wybory odbyły się w sposób demokratyczny. W głosowaniu wzięło udział 163 uczniów wraz z nauczycielami. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami – bardzo niewielkie. Najwięcej głosów uzyskała uczennica klasy VIII – Magdalena Kwaśnik i tym samych została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Na pierwszym spotkaniu przydzielono pozostałym kandydatom następujące funkcje:

Zuzanna Dul – z-ca przewodniczącej

Jakub Ziętek – skarbnik

Amelia Gołąbek, Natalia Chmura – sekretarz

Nowym władzom uczniowskim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pomysłów, kreatywności i zadowolenia z wykonywanej pracy.