Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do całej szkolnej społeczności, która odbyła się 31 maja. Celem obchodów Dnia Ziemi, jak co roku, jest promowanie postaw ekologicznych i uświadomienie jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem  „Recykling – drugie życie odpadów” Celebracja Dnia Ziemi rozpoczęła się od udziału w szkolnym konkursie  pod tym samym hasłem już końcem kwietnia. Uczestnicy z różnych zużytych odpadów typu: butelek, pojemników, kartonów, patyczków, gazet  wykonali m.in. zabawki, biżuterię, makiety szkoły, czy przedmioty użytkowe. Każda praca została  nagrodzona i stanowiła dekorację podczas przedstawienia zaprezentowanego przez uczniów klasy VI. W czasie akademii można było posłuchać piosenek ekologicznych  oraz obejrzeć scenki na temat bezmyślnego wyrzucania śmieci przez dzieci i młodzież. Jednak na koniec aktorzy przypomnieli, że segregowanie śmieci nie jest trudne, ale bardzo ważne dla naszego środowiska.