WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ ORAZ DO NIŻAŃSKIEGO CENTRUM HISTORII I TRADYCJI W NISKU

W dniu 26 kwietnia 2019 r. uczniowie kl. VII-VIII ZS w Bojanowie, pod opieką nauczycieli wzięli udział w uroczystych Obchodach Święta 16 Tczewskiego Batalionu Saperów „Dzień Sapera” oraz Święta Wojsk Inżynieryjnych na terenie kompleksu koszarowego Garnizonu Nisko.
W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie zapoznali się ze specyfikacją służby wojskowej oraz mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem bojowych pojazdów wojskowych, przy jednym z nich uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Poczęstowano nas również pyszną wojskową grochówką. Celem wycieczki było pokazanie możliwości rozwoju w Wojsku Polskim oraz krzewienie postaw i zainteresowań patriotycznych.
Dzięki miłej i życzliwej atmosferze uczniowie chętnie zadawali pytania żołnierzom, oglądali broń oraz inne wojskowe akcesoria. Wizyta w wojsku dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.
Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Niżańskiego Centrum Historii
i Tradycji w Nisku upamiętniającego ważne wydarzenia historyczne i tradycje dotyczące lokalnej społeczności.
Dziękujemy panu Dowódcy 16 TBSap oraz pani kustosz za możliwość zwiedzenia Jednostki Wojskowej i Niżańskiego Centrum.

Nauczyciel doradztwa zawodowego
Anna Kowal - Słoboda